Kviečiame į Ernesto Kuckailio knygos „100 pirmųjų karo dienų“ pristatymą

Lapkričio 7 dieną, 18 valandą, kviečiame į Vytauto Didžiojo karo muziejų. Čia pristatysime Lietuvos kariuomenės kario ir knygų apie Lietuvos karybos istoriją autoriaus viršilos Ernesto Kuckailio knygą „100 pirmųjų karo dienų“.

Ši knyga – pirmųjų šimto karo dienų mozaika, sudaryta iš telefono ekrano nuotraukų ir šviežiomis emocijomis iš įvykių vietų. Ši mozaika, pirmųjų karo dienų vaizdas, yra papildyta žinomų žmonių komentarais, QR kodais, nukreipiančiais į vaizdus iš įvairių Ukrainos gynybos vietų. Leidinyje nėra gilios analizės, tačiau pateikiama įvykių chronologija, įvykiai, statistika padės skaitytojams geriau suprasti Ukrainos žmonių drąsą ir atkaklumą kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Autorius bus ne vienas – pristatyme taip pat dalyvaus atsargos seržantas Sigitas Maliauskas – karybos konsultantas ir Ukrainos karių instruktorių misijos „Gyvačių sala“ vadovas. Jis taip pat yra VšĮ „Iki pergalės“, remiančios Ukrainos laisvės kovą, įkūrėjas ir vadovas.

Į Ukrainą Sigitas išvyko pirmosios Rusijos invazijos dienomis, kur teko ne pačiam kariauti, o apmokyti ukrainiečius karius. Profesionaliems kariams stovint pirmosiose fronto linijose, visoje Ukrainoje buvo pradėta mobilizacija. Mobilizuojamus karius reikėjo apmokyti, nes ginti šalį buvo pašaukti ir verslininkai, ir valstybės tarnautojai, ir darbininkai.

Knygą išleido leidykla „Vox Altera“. Knygą bus galima įsigyti renginio metu.