Muziejuje – Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, dienos šventė

Gegužės 4-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, dienos šventė. Renginio metu aidėjo istorinio XVIII a. pabūklo šūviai, skambėjo Kovos varpų kariliono koncertas, vyko ugniagesių priesaikos bei apdovanojimų teikimo ceremonija. Renginyje susirinkusiuosius laimino Kauno įgulos kapelionas Tomas Karklys, o su švente pasveikino Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Šventės metu renginio dalyviai susipažino su ugniagesio profesija, paragavo ugniagesių košės, valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai konsultavo gaisrinės saugos klausimais, o civilinės saugos skyriaus pareigūnai papasakojo, kaip elgtis iškilus ekstremaliai situacijai. 

Daugiau apie Šv. Florijono dieną:

Manoma, kad Florijonas buvo Romos imperijos kariuomenės raštininkas, kuris sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, apie tai pranešė jų tėvams. Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Tuo nuo seno tikima ir Lietuvoje.

Lietuvoje 1921 m. suformuota Kauno karo gaisrininkų komanda, kurią sudarė 33 žmonės. 1939 m. komandą sudarė 65 samdyti ugniagesiai, komandos viršininkas ir jo padėjėjas – brandmeisteris. Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus Nepriklausomybę, ji vėl tapo ugniagesių gelbėtojų profesine švente.