Kviečiame parodą „Sarmatų karvedžiai“ apžiūrėti kartu su kuratoriumi
Į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus nukelianti paroda „Sarmatų karvedžiai. Žymiausi XVI-XVII a. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karvedžiai“ Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks iki 2024 m. lapkričio 16 d.
Parodą yra įdomu aplankyti ir apžiūrėti pavieniui. Tačiau iškiliausių XVI-XVII a. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karo vadų pasaulis ypač ryškioje šviesoje sušvinta dalyvaujant ekskursijoje su parodos kuratoriumi.
Jums tereikia nusipirkti Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojo bilietą ir prisijungti prie ekskursijos, kurioje išgirsite daugybę įdomybių apie pasaulį, egzistavusį prie keletą šimtų metų.
Kokie unikalūs šimtmečių senumo eksponatai atkeliavo į parodą? Iš kur kilo posakis „paimti už čiuprynos“? Kas buvo mūsų garsiausi XVI-XVII a. karo vadai ir kaip jiems sekėsi ginti krikščioniškąją Europą nuo išorės įsiveržėlių? Kuo jie buvo ginkluoti ir apsišarvavę, kaip puošėsi, ką skaitė ir kokią politinę kultūrą buvo sukūrę? Kokio nagingumo ir kruopštumo meistrai gamino jų ginklus? Kas yra sarmatizmas ir kodėl šioje parodoje taip dažnai kartojamas maršrutas „nuo Vienos iki Oršos“?
Ekskursijos po parodą su „Sarmatų karvedžių“ kuratoriais vyks kiekvieną trečiadienį 17:30 val. Į pirmąją ekskursiją kviečiame jau artimiausią trečiadienį, birželio 12 dieną. Nusipirkite Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojo bilietą ir laukiame jūsų!
REGISTRUOTIS Į EKSKURSIJĄ GALIMA ČIA.
Parodoje eksponuojama daugybė įdomių, į Abiejų Tautų Respublikos laikus nukeliančių eksponatų iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos muziejų. Vienas jų – šis puikus litauras, apie kurį XIX a. istorikas ir kultūros veikėjas Adomas Honoris Kirkoras (1818-1886) rašė, jog šį, didesnį nei metro skersmens, muzikos instrumentą (kaip ir du mažesnius litaurus, taip pat eksponuojamus parodoje) Abiejų Tautų Respublikos kariai atėmė iš turkų po 1621 m. vykusio Chotyno (dabartinė Pietų Ukraina) mūšio.