Muziejaus darbuotojai dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės renginyje Tauragėje

Šeštadienį, gegužės 18 d. Tauragėje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventiniai renginiai: prie paminklo partizanams Švč. Trejybės bažnyčios skvere ir miesto centre Jono Viktoro Kalvano parke. Taip pat buvo laikomos padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus.

Į miesto centre esantį parką atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiems šventės lankytojams pristatė Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai. Karo muziejaus darbuotojai renginio metu pristatė muziejuje naudojamas naujausias technologijas – virtualios realybės akinius, interaktyvų žaidimą „Skrydis per Atlantą“ bei kvietė renginio dalyvius atvykti į muziejų susipažinti su šiuolaikiškomis ir įdomiomis ekspozicijomis. 

Taip pat šventės dalyvius su savo ginkluote, karine technika ir įranga  supažindino visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, vyko įvairios rungtys ir estafetės, pristatyti tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai, šventėje dalyvavo ir įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos. Atėjusieji galėjo susipažinti ir su istorine ekspozicija – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluote ir ekipuote.

Atėjusius į šventę pasveikino krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas. Taip pat Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa su parodomosiomis programomis ir stilizuotomis salvėmis.

Vaizdo medžiaga iš Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventės Tauragėje (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis):