Muziejuje pristatyta knyga apie V. Gedgaudą

Lapkričio 16-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko knygos „Pirmyn arba mirk“ apie žurnalistą Vytautą Gedgaudą pristatymas. Renginyje buvo apžvelgtas šiemet 110-ąjį gimtadienį mininčio žurnalisto, dokumentinių filmo kūrėjo V Gedgaudo kūrybinis palikimas, o su klausytojais diskutavo neeiliniai vakaro svečiai, tarp jų ir žinomas LR Seimo narys, karo istorikas Valdas Rakutis bei Prancūzijos legionierius Vaidas Zinkevičius.

Paminint Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos paskelbtus Vytauto Gedgaudo metus, susitikimo metu muziejuje buvo pristatyti įdomiausi ilgamečio JAV tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus tekstai, publikacijos. Susitikimo dalyviai taip pat pasidalino kvapą gniaužiančiais, knygoje aprašytais reportažais iš tokių istorinių įvykių kaip Paryžiaus taikos konferencija ar Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas, kuriuos JAV lietuvių spaudai teikė vienintelis lietuvis žurnalistas V. Gedgaudas.

Knygos pristatymo metu žinomiausius žurnalisto darbus aptarė knygos sudarytoja, V. Gedgaudo premijos laureatė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro docentė dr. Jolanta Mažylė, o ją papildė LR Seimo narys, skautas ir karo istorikas prof. Valdas Rakutis. Renginį taip pat papuošė daugiau nei 18 metų Prancūzijos Svetimšalių legione tarnavusio viršilos (pensijoje) Vaido Zinkevičiaus pasakojimai. Ne kartą netoli mirties atsidūręs, neeilinių gyvenimo patirčių prikaupęs pašnekovas pasidalino neįtikėtinomis istorijomis apie mažai girdėtą legioną, kuriame Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo ir pats V. Gedgaudas.

Apie knygą „Pirmyn arba mirk“

Knyga „Pirmyn arba mirk“, kurią išleido VšĮ „Atminties Brasta“ – žinomiausius žurnalisto V. Gedgaudo išleistus publicistinius tekstus į vieną apjungiantis kūrinys. Knygoje puikiai perteikiamas Antrojo pasaulinio karo liudijimas, iliustruotas paties Gedgaudo darytomis nuotraukomis. Knyga sužavės ne tik publicistikos ir kultūros istorijos tyrėjus, bet ir šių dienų skaitytojus.