Muziejuje šeštadienį šurmuliavo tūkstančiai lankytojų

Šeštadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje šurmuliavo tūkstančiai žmonių. Lankytojai turėjo unikalią galimybę praeiti pilną išbandymų savanorio kelią, kurį dar prieš 100 metų įveikdavo patys drąsiausi. Po išbandymų visų laukė stebuklų kupinas iliuzionisto pasirodymas ir pirmą kartą organizuotas pasivaikščiojimas muziejuje visiškoje tamsoje.

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet gegužės 18-ąją kviečia švęsti Tarptautinę muziejų dieną. Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje Muziejų naktis dalyvauja ir Lietuva. Akcijos tikslas – pritraukti į muziejus bendruomenės narius neįprastu laiku – naktį. Prie šios akcijos kasmet prisideda ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Tai yra viena iš nedaugelio progų, kai Muziejus gali sulaužyti susiformavusius stereotipus, prisistatydamas visuomenei laisva forma.

Kelionė 1919 m. savanorio keliu prasidėjo jau muziejaus sodelyje. Muziejaus lankytojai sutiko savanorį, kuris pakvietė pradėti išbandymų kelią – praeiti komendantūrą, pasitikrinti sveikatą, išgirsti ginklininko instruktažą, susipažinti su įvairiais to meto daiktais. Tuomet lankytojų laukė taktiniai pamokymai ir žinių įtvirtinimas. Praėję šiuos tris punktus savanoriai buvo paruošti pagrindiniam ir svarbiausiam išbandymui – mūšio frontui, kuriame buvo patikrintas taiklumas.

Sunkius išbandymus palengvino šaunios pramogos – lankytojai turėjo progą įsiamžinti fotobūdelėje, apsilankyti poilsio erdvėje, kurioje laukė Kauno technologijos universiteto komanda ir leido išbandyti interaktyvius žaidimus, o jau sutemus renginio dalyviai išvydo magišką iliuzionisto pasirodymą bei turėjo progą muziejuje pasivaikščioti visiškoje tamsoje.