Muziejaus paroda „Lietuvos vardiniai ginklai“ – Krašto apsaugos ministerijoje!

Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje nuo spalio 20 d. Vilniaus miesto gyventojai ir visos Lietuvos piliečiai galės išvysti Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Lietuvos vardiniai ginklai“.

Tradicija ginklais apdovanoti kare drąsa pasižymėjusius karius siekia senovės laikus. Su ja susiję ir vardiniai ginklai. Pirmieji kariams už nuopelnus įteikti vardiniai ginklai buvo šaltieji, o vėliau buvo teikiami ir šaunamieji. Vardiniu laikomas kaip apdovanojimas, prizas ir dovana asmeniui įteiktas šaltasis ar šaunamasis ginklas, kurio paviršiuje išgraviruoti įrašai, nurodantys kas, kam ir už kokius nuopelnus jį įteikė.

Kartais įrašas išgraviruojamas metalinėje plokštelėje pritvirtintoje prie ginklo arba jo makšties. Dovanojant vardinį ginklą įprastai nurodomas jį gaunantis asmuo, dovanojantis asmuo ar asmenų grupė, o prizinio ginklo atveju minima pergalė varžybose. Ilgainiui vardiniais ginklais buvo pradėta apdovanoti ne tik karius bet ir su kariuomene susijusius civilius asmenis. 

Parodoje galėsite pamatyti VDKM išsaugotus vardinius ginklus, įteiktus asmenims kūrusiems ir stiprinusiems Lietuvos krašto apsaugą, plėtojusiems karinį bendradarbiavimą su užsienio valstybėmis.

Parodą galima pamatyti Krašto apsaugos ministerijoje (Totorių g. 25, Vilnius) pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 9 val. iki 17 val., o penktadieniais – iki 16 val. Atvykus į ministeriją, parodos lankytojai privalo kreiptis į Karo policijos postą „Leidimų išdavimas“.

Paroda Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje veiks iki metų pabaigos.