Paroda „Žirgas – dausų palydovas“ atkeliavo į Dusetas

2023 m. antrąjį pusmetį Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojai galėjo apžiūrėti parodą „Žirgas – dausų palydovas“.

Paroda supažindino su Pakalniškių kapinyno paslaptimis ir jas atskleidusiais archeologais – Juozu Antanavičiumi ir Kazimiera Gabriūnaite. Šie archeologiniai tyrinėjimai vieni pirmųjų leido įdėmiau pažinti žirgo laidojimo papročius Lietuvos teritorijoje. Žirgas senovės baltams buvo ne tik socialinio statuso simbolis, pagalbininkas buityje ir kare, bet ir palydovas į pomirtinį pasaulį. Parodoje buvo eksponuojamos Vytauto Didžiojo karo muziejaus archeologijos rinkinyje saugomos vertybes, padėjusios perprasti baltų mitologinį pasaulį.

Ši paroda baigėsi ir į Karo muziejų kvietė naujos, tačiau žirgo istorija niekur nedingo. Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Žirgas – dausų palydovas“ šiuo metu galite pamatyti Dusetose. Paroda veiks iki 2024 m. rugsėjo 30 d.

Dusetose vyksta ne tik tradicinės Sartų žirgų lenktynės, tačiau čia veiklą pradeda ir Zarasų krašto muziejaus padalinio kalbininko K. Būgos memorialinio muziejaus Dusetų informacinis centras. Informacinio centro adresas – K. Būgos g. 11, tel. +37060691929, +37069829669.

Šiame centre lankytojai suras informaciją apie pramogas ir paslaugas Zarasų krašte, kultūrinį miestelio gyvenimą, galės užsisakyti ekskursiją po istorinį miestelio centrą. O netoliese esančiame Pažiegės kaime, iš kurio kilo didysis mokslininkas Kazimieras Būga, galės daugiau sužinoti apie pirmąjį europinio masto lietuvių kalbininką, jo gyvenimą ir nuveiktus darbus tyrinėjant lietuvių kalbą.

Jei būsite Dusetose, būtinai apsilankykite!