Partizanų atminimo veiklos – jūsų mieste ir miestelyje!

2024 m. minimos dvi svarbios Lietuvos laisvės kovų sukaktys – partizaninių kovų Lietuvos pradžios 80-metis ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaracijos 75-metis.

Vytauto Didžiojo karo muziejus, primindamas visuomenei šių įvykių svarbą Lietuvos laisvės kovoms ir kovotojų pasiaukojimą vardan šalies laisvės, organizuoja projektą „Atiduok Tėvynei, ką privalai“.

Projekto metų muziejininkai vyks į Lietuvos miestus ir miestelius (Vilnių, Ignaliną, Ukmergę, Pasvalio r., Ariogalą, Kauno r., Rokiškį), kurių švenčių dalyvius supažins su partizanų kovomis ir šiuo sunkiu Lietuvos istorijos tarpsniu. Aplankiusių Karo muziejaus muziejininkus laukia ne tik pasakojimai apie partizanų kovas ir žygdarbius, tačiau ir uniformų, autentiškų laikmečio ginklų pristatymai, įdomios partizaniškos veiklos.

Greičiausiai daugelis žinote bent keleto iškiliausių Lietuvos partizanų pavardes ir slapyvardžius, tačiau partizanų kovos buvo daug daugiau nei vien tik pavardės ir slapyvardžiai. Ar žinote, kaip įrengti partizanų stovyklą ir bunkerį taip, kad jų ilgai niekas neaptiktų? Ar mokėtumėt spausdinimo mašinėle išspausdinti tekstą? Ar gebėtumėt perskaityti jums perduotą šifruotą informaciją ir parengti šifruotą atsakymą? Ar žinote, kaip organizuotas pogrindinės partizanų spaudos tinklas? Ar žinote, iš kokių skiriamųjų ženklų buvo galima atpažinti Lietuvos partizaną? Ar esate laikę rankose ir užtaisinėję autentišką partizaninių kovų laikmečio ginklą? Ar žinojote, kaip veikė gerai organizuotas Lietuvos partizanų tinklas?

Partizanams atminti skirto projekto dalyviai turi ir parodyti, ir papasakoti įdomių dalykų. Kviečiame nepraleisti ir aplankyti mus, kuomet būsime jūsų miesto ir miestelio šventėje. Iki pasimatymų!

Susitikti galime čia:

Gegužės 24-26 d. – „Comic Con Baltic 2024“ Vilniuje

Birželio 22 d. – Festivalyje „KILKIM ŽAIBU XXIV“ Ukmergėje

Birželio 29 d. –  Laisvės kovotojo ir metraštininko Albino Kentros (1929-2023) gimtinėje Šilalėje

Birželio 15 d. – Dainų ir poezijos šventėje Utenoje

Liepos 20 d. – Žilpamūšio (Pasvalio r.) kaimo šventėje

Rugpjūčio 3 d. – Tradiciame tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ Ariogaloje (Raseinių r.)

Rugpjūčio 10 d. – Palomenėje (Kaišiadorių r.)

Rugsėjo 21 d. – Rokiškio miesto šventėje

Nuotraukose – vaizdai iš gegužės 19 d. Ignalinoje vykusio Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo.