Paruošiamieji darbai: įrengiama Sausumos pajėgų technikos ir ginkluotės ekspozicija

Karo technikos skyriuje kiekvieną dieną galima užfiksuoti ekspozicijų paruošimo visuomenės lankymui darbus. Šiuo metu galutinai baigiama įrengti Sausumos pajėgų technikos ir ginkluotės ekspozicija, kurioje bus galima pamatyti ratinę ir šarvuotą techniką. Į dvi aikšteles padalintoje ekspozicijoje lankytojai galės išvysti šarvuočius, tankus, automobilius, sunkvežimius naudotus Lietuvos kariuomenėje.

Liepos 26 d. į nuolatinę eksponavimo vietą pervežti dar du šarvuoti transporteriai BTR-60 PB ir BRDM-2. Šarvuotis BTR-60 PB pradėtas gaminti 1965 m. Ilgai šis šarvuotis buvo viena pagrindinių motorizuotųjų pėstininkų transporto priemonių. Jo svoris – daugiau nei 10 tonų, maksimalus greitis keliu – 80 km/h, o plaukiant – 9–10 km/h. Tuo tarpu šarvuotis BRDM-2 pradėtas gaminti 1963 m. Jis yra lengvesnis ir greitesnis lyginant su BTR-60 PB – sveria daugiau nei 7 tonas, o išvysto 95 km/h greitį. Abu šiuos šarvuočius bus galima pamatyti ir daugiau apie juos sužinoti Karo technikos skyriuje, kuris įsikūręs Kauno tvirtovės VI forte.

Dėkojame Lietuvos kariuomenei, kuri prisideda prie ekspozicijos įrengimo darbų, tokiu būdu kurdama išskirtinį Karo technikos padalinį Kaune.

Apie Karo technikos skyriaus atidarymą bus informuota.