Prieš 30 metų įkurtas Baltijos batalionas BALTBAT
Rugsėjo 13 d. sukanka 30 metų, kai Estijos, Latvijos ir Lietuvos prezidentai pasirašė sutartį suformuoti bendrą karinį vienetą – BALTBAT. Tam buvo sudarytos Karinė ir Koordinacinė grupės, kurios atsakė už sėkmingą bataliono kūrimą. Šiose grupėse buvo atstovai iš Danijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos.
Baltijos batalioną sudarė po vieną pėstininkų kuopą iš trijų Baltijos šalių, jungtinė štabo kuopa, atskira logistikos grupė. Batalione buvo daugiau kaip 800 karių, iš kurių apie 500 buvo iš Lietuvos. Bataliono štabas ir mokymo centras buvo Adažių (Ādaži) karinėje bazėje (Latvijoje), Lietuvoje BALTBAT lietuviška kuopa buvo dislokuota Rukloje.
BALTBAT kariai buvo atrinkti iš savo norą pareiškusių karių. Po atrankos turėjo praeiti Kario rengimo kursą, kurį visiems bataliono kariams pravedė Jungtinės Karalystės karališkieji jūrų pėstininkai. Taip pat visi kariai turėjo mokėti anglų kalbą, nes darbinė kalba bataliono viduje buvo anglų.
BALTBAT, kaip atskiro nepriklausomo vieneto, pagrindinė užduotis buvo būti pasirengusiam vykdyti taikos palaikymo operacijas. Į pirmąją misiją BALTBAT pirmą kuopą išsiuntė 1996 metų spalyje. Ji buvo įtraukta į Danijos bataliono sudėtį ir iki 1997 metų vidurio dalyvavo SFOR (angl. Stabilization Force) stabilizavimo pajėgų misijoje. 1998–2002 metais vykdė SFOR misiją Bosnijoje ir Hercegovinoje.
1999–2001 metais papildomai sukurti prieštankiniai ir ugnies paramos (minosvaidžių) padaliniai, tokiu būdu BALTBAT buvo pertvarkytas į viso kovinio pajėgumo pėstininkų batalioną. Toks batalionas galėjo vykdyti visų rūšių tarptautines taikos palaikymo misijas.
1995-1996 m. nuotraukos iš atsargos seržanto majoro, buvusio BALTBAT kario A. Balionio albumo.