Pristatoma Giedriaus Petkevičiaus knyga „Karo anatomija”

2021 m. lapkričio 23 d. (antradienį) 16.00 val. vyks karybos tyrinėtojo Giedriaus Petkevičiaus knygos  „Karo anatomija“ (leidykla – „Alma littera“) pristatymas.

 Ar galima kaip ginklus panaudoti šikšnosparnius ir balandžius? Kodėl reikia saugotis sprogstančių žiurkių ir kaip išvengti šokinėjančių minų? Ką valgė japonų kariai nutrūkus maisto tiekimui Ramiojo vandenyno salynuose? Kaip lietuvis sprogdino nacių seifus ir kas iš tiesų buvo Ostapas Benderis? Kas yra „kiliminis bombardavimas”, „branduolinis futbolas”, „Bangaloro torpeda”.

Tragikomiškų, dramatiškų, juokingų ir žiaurių karo istorijų koliažas, daugumos jų nerasite istorijos vadovėliuose ir oficialiuose mūšių, kampanijų bei operacijų aprašymuose. Žmogiškumo triumfas, išdavystės kartėlis ir įvykiai, apie kuriuos paskaičius norisi ištarti: „Negali būti.” Neįtikėtina karinė sėkmė, slapti ginklų kūrimo projektai ir beprotiškiausios idėjos – visa tai rasite šioje knygoje.

Karas niveliuoja žmones – ir civilį, ir profesionalų karį gali pakirsti kulka ar sprogusio sviedinio skeveldra. Kita vertus, karas paryškina žmogaus savybes: besišypsantys saldžialiežuviai gali virsti didžiausiais niekšais, o kuklūs žmogeliai atlikti nekasdienius žygdarbius – knygoje aptiksite įvairių pavyzdžių.

Renginio metu knygą bus galima įsigyti.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiame registruotis el. p. [email protected]. Registruojantis nurodykite vardą, pavardę ir telefono numerį.

Dalyvaujantys knygos pristatyme turi pateikti galimybių pasą, dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius.