Pristatytas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuotas projektas „Per žaidimą į pažinimą: Lietuvos Nepriklausomybės kovos“

2019 m. Lietuva mini Nepriklausomybės kovų metus. Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuotą projektą „Per žaidimą į pažinimą:  Lietuvos Nepriklausomybės kovos“. Inovatyvaus edukacinio renginio metu moksleiviai turėjo galimybę žaisti specialiai muziejininkų ir informacinių technologijų specialistų parengtą interaktyvų istorinį strateginį žaidimą. Šis žaidimas leido dalyviams įsitraukti į praeities įvykius, juos pažinti bei analizuoti. Po įtraukiančio ir svarbiausius įvykius pristatančio žaidimo, moksleiviai buvo pakviesti įsijausti į to laikmečio kasdienybę – rekonstruktorius kartu su muziejaus Edukacijos skyriaus darbuotojais, pakvietė dalyvius susipažinti su skirtingomis Lietuvos Nepriklausomybės kovų karių uniformomis: jas pasimatuoti ir išmėginti. Taip per asmeninius potyrius ir  rekonstruktoriaus pasakojimą moksleiviai galėjo suprasti tuometinių  įvykių svarbą ir valstybės žmonių pasiryžimą kovoti už savo laisvę.

Apie projekto idėją:

Nepriklausomybės kovos buvo svarbios 1918 m. vasario 16 d. atkurto Lietuvos valstybingumo įtvirtinimui. Prieš šimtą metų lietuviai, vedini troškimo gyventi laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje, nuo išorės priešų gynė savo kraštą ginklu ir malda. Būtent dėl šių žmonių pastangų šiandien mes esame čia – demokratinėje, laisvoje, augančioje ir perspektyvioje šalyje, kuri savo piliečiams gali pasiūlyti taikų ir galimybių pilną gyvenimą. Šios Nepriklausomybės kovos ir laimėtos pergalės šalies istorijoje yra vertinamos kaip labai svarbus faktorius, kuris nulėmė tolimesnį valstybės egzistavimą, todėl tema yra aktuali, ją dera tyrinėti, pažinti ir kalbėti apie šias kovas. Tam Vytauto Didžiojo karo muziejus organizavo inovatyvų edukacinį renginį „Per žaidimą į pažinimą:  Lietuvos Nepriklausomybės kovos”.