Pristatytas LKT finansuotas projektas „Virtualus šuolis modernaus pažinimo link“

Vytauto Didžiojo karo muziejus, siekdamas būti šiuolaikiška, inovatyvia ir patrauklia reikliai visuomenei įstaiga, nuolat ieško būdų atnaujinti lankytojams teikiamas paslaugas – ekspozicijas, edukacines programas, ekskursijas. Iškeltus tikslus įgyvendinti muziejui padeda steigėjas – Krašto apsaugos ministerija, tačiau dideli užmojai turi finansinių galimybių ribas. Lietuvos kultūros taryba skatina kultūros sektorių koja kojon žengti su nuolat besikeičiančiais visuomenės poreikiais ir suteikia galimybę įstaigoms rengti projektus ir pretenduoti į jų finansavimą.

Besiruošdamas Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metams, muziejus Lietuvos kultūros tarybai pateikė projektą, kuriuo buvo siekiama interaktyviomis priemonėmis atnaujinti 2014 m. įrengtą klasikinę Lietuvos Nepriklausomybės kovų ekspoziciją. Taryba patikėjo projektu ir 2019 m. pradžioje buvo pasirašyta Projekto vykdymo dalinio finansavimo sutartis.

Sumanymas atnaujinti ekspoziciją ir interaktyvūs sprendimai – bendras muziejaus darbuotojų ir Kauno technologijos universiteto Programų inžinerijos katedros vedėjo ir studentų darbas. Klasikinės ekspozicijos standartus atitinkančioje Lietuvos Nepriklausomybės kovų salėje yra pristatomos Lietuvos kariuomenės formavimąsi ir Nepriklausomybės kovas atspindinčios originalios bei rekonstruotos muziejinės vertybės, o nuo šiol virtualios realybės pagalba čia bus galima pačiam pasijusti kovų dalyviu ir pašaudyti su to laikotarpio ginklu, iš visų pusių apžiūrėti iki šiol neišlikusio pirmojo Lietuvos karių iš bolševikų atimto kovinio automobilio „Ižorskij Fiat“ projekciją bei pamatyti judantį pirmojo Lietuvos kariuomenės vado S. Žukausko portretą.

Projektas buvo įgyvendinamas beveik pusę metų, o jo veiklų kūrimo procese profesionaliomis konsultacijomis padėjo ilgamečiai muziejaus partneriai – Kauno technologijos universitetas, taip pat, skirdami priemones ekspoziciją pritaikyti edukacinėms reikmėms – projekto rėmėjai Kauno dažasvydžio sporto klubas „Legionas“. 

Atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta simbolinę liepos 12 d. – LR prezidento inauguracijos dieną. Šią dieną muziejaus lankymas – nemokamas, todėl pirmieji išbandyti atnaujintos ekspozicijos priemones galėjo visi norintieji.

 

Apie ekspoziciją
Ekspozicija „Nepriklausomybės kovos 1918–1923“ skirta Lietuvos kariuomenės kūrimosi pradžiai ir lietuvių tautos pasiaukojamai kovai ginant Tėvynę nuo bolševikų, bermontininkų ir lenkų įamžinti. Šioje ekspozicijoje pristatoma kovose dalyvaujančių kariuomenių uniformos ir ginkluotė, paveikslai su to metu batalinėmis scenomis.