Skirk 1,2 % Vytauto Didžiojo karo muziejui!

Dėkojame, kad remiate Vytauto Didžiojo karo muziejų – vienintelį muziejų Lietuvoje, kuriame galima prisiliesti prie Lietuvos kariuomenės gimimo ir augimo istorijos. Atsinaujinęs ir papildęs savo rinkinius naujais eksponatais muziejus įgyvendina savo misiją – dalintis su visuomene vertybėmis, kurios atspindi Lietuvos valstybės kovas dėl laisvės ir nepriklausomybės bei supažindinti su karų, kariuomenės ir karo meno istorija. Skirdami 1,2 % Vytauto Didžiojo karo muziejui Jūs prisidedate prie istorijos puoselėjimo ir tautinės savimonės ugdymo.

Kviečiame visus ir šiemet skirti 1,2 % vienam seniausių muziejų Lietuvoje. Vytauto Didžiojo karo muziejus yra Krašto apsaugos sistemos dalis, todėl paramą gali skirti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys.

Informacija apie 1,2 % pajamų mokesčio skyrimą

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

• Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);

• Politinėms partijoms — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);

• Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

Fiziniai asmenys gali pervesti pageidaujamą sumą žemiau nurodytu sąskaitos numeriu. Mokėjimo paskirties langelyje nurodyti paskirtį „Parama”. Norint lėšas skirti konkrečiam Lietuvos kariuomenės daliniui (šiuo atveju – Muziejui) mokėjimo paskirties langelyje būtina nurodyti dalinio pavadinimą, pvz.: „Vytauto Didžiojo karo muziejus“.

Juridiniai asmenys (įmonės, organizacijos) turi sudaryti sutartį su krašto apsaugos sistema. Paramos gavėjo prisiimami įsipareigojimai paramos teikėjui nurodomi sutartyje, kuria įforminamas paramos teikimas. Duomenys apie paramos skyrimą ir jos gavimą deklaruojami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Duomenys, reikalingi pildant paramos formą:

Paramos gavėjo pavadinimas – Vytauto Didžiojo karo muziejus
Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 190756315
Buveinės adresas: K. Donelaičio g. 64, LT-44248 Kaunas
SEB, AB
Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT80 7044 0600 0810 7955
BIC kodas – CBVILT2X
Banko kodas -70440

Skirkite paramą dviem būdais:

1.    Jei norėtumėte skirti 1,2 % internetu: 

užpildykite deklaraciją Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje:

1. Prisijunkite prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) VMI svetainėje arba per Jūsų elektroninės bankininkystės sistemą;
2. Pasirinkite „Pildyti portale”, FR0512 formą;
3. Užpildykite aktyvius laukelius ir įrašykite institucijos, kuriai skiriate savo paramą, pavadinimą ir kodą;
4. Spauskite „Pateikti”.

Elektroninio deklaravimo sistema čia

2.    Jei norite 1,2 % skirti ne internetu (popieriniu variantu):

užpildykite formą ranka ir nuneškite į jums artimiausią VMI arba išsiųskite VMI darbuotojui užpildytą prašymo formą paštu.