Skulptūra „Vytautas Didysis“
Vytauto Didžiojo karo muziejaus vienas svarbiausių simbolių – skulptūra, vaizduojanti Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą. 1934 m. skulptūrą Karo muziejui padovanojo II pėstininkų divizija, nupirkusi iš autoriaus Vinco Grybo už 3000 litų. Kūrinio aukštis – 3 metrai 70 cm, o jai sukurti buvo sunaudoti net 2465 kg gipso.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus kapela. 1936–1940 m.
Kunigaikštis vaizduojamas stovintis ant nedidelio postamento, dėvintis ilgą, postamentą siekiantį apsiaustą, po apsiaustu komponuojami šarvai. Aprangoje dominuoja išskirtinė detalė – Vyčio figūra, ji vaizduojama ant krūtinės. Rankose jis laiko didelį kalaviją, o ant galvos dėvi karūną. Pečius dengia ilgi, banguoti plaukai. Veido formos aiškios, griežtos, kiek kampuotos. Gilų ir mąslų žvilgsnį formuoja aiškiai suraukti antakiai, įgilintos vaizduojamojo akys. Apvalioji gipsinė skulptūra statiška. Kūrinyje juntamas monumentalumo įspūdis.
Apie Vytautą Didįjį:
Kunigaikštis Vytautas vadovavo Lietuvos ir Lenkijos kariuomenei Žalgirio mūšyje 1410 m. galiausiai palaužusiai Vokiečių ordino karinę galią. Vytautas Didysis buvo ir yra laikomas didingiausiu kada nors valdžiusiu Lietuvos valdovu. Bėgant amžiams Lietuvoje formavosi Vytauto kultas. Tarpukario Lietuvoje Vytautas buvo vienas iš pagrindinių valstybės tautiškumo atgaivinimo ir istorinės atminties simbolių.
Medžiaga, technika: gipsas, liejyba
Matavimai: aukštis 370 cm
Metai: 1934 m.
Autorius: Vincas Grybas