Spaustuvėje „ab“ įvyko spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimo renginys

Skambant nuostabioms muzikinėms melodijoms ir pavasariškoms dainoms žodžio laisvės sovietmečiu židinyje – pogrindžio spaustuvėje „ab“ – gegužės 6 dieną paminėta spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Pavasarinių žiedų apsuptoje sodyboje buvo paminėta kova už lietuvybę, su pasididžiavimu prisimintas šiemet 50-metį švenčiančios Lietuvių katalikų bažnyčios kronikos indėlis išsaugojant laisvą lietuvišką žodį.

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 2022-ieji paskelbti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. 1972 m. pradėtas leisti leidinys griežtos cenzūros, propagandos ir laisvos spaudos draudimo sąlygomis buvo platintas net 17 metų, jam pavyko pralaužti geležinę uždangą ir skelbti pasauliui apie tikrąją padėtį Lietuvoje. Šioms svarbioms progoms atšvęsti surengtas renginys Salių kaime, Domeikavoje, pogrindžio spaustuvėje „ab“, kurioje sovietmečiu buvo spausdinami patriotinio ir religinio turinio lietuvių kalba leidiniai.

Renginio svečiai minėjimo metu galėjo ne tik išvysti Karo muziejaus darbuotojų sukurtą filmą apie kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ kunigystės metus bei Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos leidimą bei platinimą, spaustuvėje pasivaišinti kava, arbata, bet ir savo jėgas išbandyti gyvo veiksmo ir vaidmenų žaidime „Spaustuvės detektyvas“, kuriame teko išnarplioti detektyvinę mįslę.
 
Paminėjimo metu savo prisiminimais taip pat dalijosi pirmasis Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos redaktorius Jo eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ ir knygnešių ainis Julius Poškus, taip pat šia ypatinga proga sveikinimo žodį tarė ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas bei Karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė. Šventiškai nusiteikusius renginio svečius muzikiniais numeriais džiugino Kačanausko muzikos mokyklos moksleivis Joris Mačiulis ir bardas Romas Naidzinavičius, Domeikavos gimnazijos jaunimo folkloro ansamblis „Serbentėlė“ bei Domeikavos laisvalaikio salės kaimo kapela „Domeikavos seklyčia“.