Stepono (Jucevičiaus) Dariaus fotografijų albumas

Ne paslaptis, kad Vytauto Didžiojo karo muziejus ne tik turi memorialinę „Lituanicos“ ekspoziciją, bet jis yra ir pagrindinis lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno relikvijų saugotojas, taip pat nuolat populiarinantis lakūnų skrydžio per Atlantą istoriją. Viena iš daugelio saugomų unikalių ir įdomių muziejinių vertybių yra Lietuvos karo aviacijos kapitono, lakūno, sportininko Stepono (Jucevičiaus) Dariaus fotografijų albumas.

Fotografijų albumą sudaro 30 lapų su XX a. 2–4 dešimtmečiais datuojamomis 277 nuotraukomis, kuriose įamžinta S. Dariaus vaikystė ir jaunystė, šeima, gyvenimas Jungtinėse Amerikos Valstijose, sportinė veikla, tarnyba JAV kariuomenėje ir Lietuvos kariuomenėje. Fotografijos ypač iliustratyviai atskleidžia S. Dariaus gyvenimo etapą Lietuvos karo aviacijos tarnyboje.

1993 m. albumą muziejui perdavė lakūnas Edmundas Jasiūnas

Albumo matmenys: ilgis – 33,5 cm, plotis –24 cm, aukštis – 4 cm.

Apie S. Darių

S. Darius (1896–1933) –  Pirmajame pasauliniame kare dalyvavo kaip JAV kariuomenės savanoris. 1920 m. grįžęs į Lietuvą, stojo savanoriu į Lietuvos kariuomenę, dalyvavo Nepriklausomybės kovose. Baigęs Karo mokyklą, tapo karo lakūnu. S. Darius buvo aktyvus sportininkas, žaidė krepšinį, futbolą, beisbolą, ledo ritulį, užsiminėjo boksu, lengvąja atletika. Dirbo treneriu, teisėjavo varžybose. Taip pat S. Darius buvo Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos pirmininkas ir garbės narys. 1933 m. liepos 15–17 d. kartu su Stasiu Girėnu lėktuvu „Lituanica“ vienas pirmųjų pasaulyje perskrido Atlanto vandenyną.