Tarp žemės ir dangaus. Lietuvos kariuomenės technika 1918–1940 m.

Kilnojamoji paroda „TARP ŽEMĖS IR DANGAUS. LIETUVOS KARIUOMENĖS TECHNIKA 1918–1940 M.” iš parodų ciklo „Lietuvos kariuomenės istorija“, kuris buvo pradėtas rengti 2018 m. minint Atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-metį kartu su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba. Tai antroji Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda, skirta eksponuoti Lietuvos kariuomenės Regioniniuose karo prievolės ir komplektavimo skyriuose.

Vos susikūrusiai Lietuvos kariuomenei 1918–1920 m. teko kovoti už Lietuvos laisvę. Nepriklausomybės kovų kontekste neišvengiamai reikėjo ir materialių karinių resursų. Lietuvos kariuomenė buvo apginkluota užsienio ir savos gamybos technika. Parodoje glaustai ir išraiškingai pateikiami naudotos karo technikos pavyzdžiai, o QR koduose papildomai siūloma pasižiūrėti į karo technikos spalvines improvizacijas bei labiau pasidomėti Lietuvos kariuomenėje naudotais tankais, šarvuotais traukiniais.

Parodoje panaudoti vaizdai iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių bei parodos partnerio – Lietuvos centrinio valstybės archyvo.

Parodą galite užsisakyti el. p. laura.rimkute@kam.lt arba tel. +370 37 22 28 47.