Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma paroda „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“, skirta Sąjūdžio 35-mečiui paminėti

Parodoje „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“ Sąjūdis atskleidžiamas ne tik kaip Lietuvą į išsivadavimą atvedęs, bet ir kaip vadinamasis žalios žolės (angl. grassroots) visuomeninis judėjimas, pasižymėjęs aukšta saviorganizacija, masiniu įsitraukimu bei plitimu. Sąjūdis buvo ne tik didžiųjų miestų, tačiau ir provincijos judėjimas. Paroda atskleidžia Sąjūdį kaip įvykį, įrodantį, jog laisvės siekis nemiršta net ir per ilgus okupacijos metus.

Žalios žolės simbolis Sąjūdžiui tinka dar ir dėl to, kad didelė dalis sąjūdiečių žygių buvo už ekologišką Lietuvą: už švarią gamtą, tyrą orą, prieš taršius projektus, būsimas ekologines bombas.

Paroda specialiai bus eksponuojama 1988 m. Sąjūdžiui skirtų informacinių stendų replikose, kurių autorius – architektas Linas Tuleikis. Parodos istorinės dalies autorius – istorikas dr. Kęstutis Bartkevičius. Parodos logotipo autorius – Kęstutis Vaikšnoras.

Atidarymas – 2024 m. sausio 10 d. 18 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Rengėjai – Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka- muziejus.

Paroda yra projekto „Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklos ir kitus Nepriklausomybės procesus liudijančio paveldo išsaugojimas ir įprasminimas“ dalis. Projektas finansuojamas Lietuvos Vyriausybės Kanceliarijos lėšomis.