Vytauto Didžiojo karo muziejuje – knygos apie Birželio sukilimą pristatymas

1941-ųjų Birželio sukilimo metinėms artėjant, Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia šiuos įvykius prisiminti ir paminėti. Kviečiame į Arvydo Sekmoko knygos „Birželio sukilimas nėra baigtas“ knygos pristatymą ir susitikimą su istorikais.

Birželio sukilimas yra reikšmingas momentas Lietuvos pasipriešinimo istorijoje. Tai buvo pirmasis ilgos kovos dėl Lietuvos nepriklausomybės žingsnis. Jis liudijo, jog Lietuvos gyventojai neketina susitaikyti su sovietine Lietuvos okupacija. Prasidėjęs praėjus vos savaitei po pirmųjų masinių tremčių, Birželio sukilimas apėmė Lietuvos miestus ir provinciją. Tai buvo pirmas ryškus ginkluotas bandymas atsigauti po Lietuvos valstybės netekimo ir žvėriškų sovietų ir jų vietinių kolaborantų nusikaltimų. Sukilimas buvo proga reabilituotis ir pabandyti suimti Lietuvos laisvės klausimą į savo rankas.

Antisovietinis Birželio sukilimas nepadėjo pasiekti pilno valstybingumo ir netrukus Lietuvą suėmė kruvina nacių okupacijos ranka. Tačiau jis yra istoriškai ir morališkai svarbus Lietuvos laisvės kovų epizodas.

Kartu su autoriumi A. Sekmoku knygą pristatys istorikai prof. Valdas Rakutis ir dr. Simonas Jazavita. Moderuos Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus vedėja doc. dr. Laima Bucevičiūtė.

Pristatymas Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) vyks 2025 m. birželio 18 d., 17:30 val. Renginys nemokamas, kviečiame dalyvauti.