Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatytas parodos „Amžinai laisva Ukraina!” katalogas

Nuo 2022 m. rugsėjo 22 d. iki 2023 m. gegužės pabaigos Vytauto Didžiojo karo muziejuje eksponuota tarptautinė paroda „Amžinai laisva Ukraina!“ pasakojo ukrainiečių kovas 1914-1923 m. ir Ukrainos kariuomenės kūrimąsi.

Eksponuoti laikmečio ukrainiečių pajėgų uniformų eskizai, vėliavos, šalmai, kepurės, antpečiai, milinės ir kiti unikalūs karių uniformos ir ekipuotės elementai atgulė į katalogą, kuris šiandien buvo pristatytas Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Paroda „Amžinai laisva Ukraina!“ buvo įdomi Lietuvai ir yra ypač svarbi Ukrainai, tad trimis kalbomis – lietuvių, anglų ir ukrainiečių – parengto katalogo tiražo dalis iškeliavo į Ukrainą.

Parodą globojo Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Susirinkusiems pristatyme sveikinimo žodį tarė Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė, Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė ir į Kauną atvykęs Nacionalinio Ukrainos istorijos ir Antrojo pasaulinio karo muziejaus direktorius Jurijus Savčukas, kuris ir buvo parodos „Amžinai laisva Ukraina!” kuratoriumi.

Už muzikinių kūrinių atlikimą dėkojame Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos moksleivėms.