Vytauto Didžiojo karo muziejuje – Ukrainos fotomenininkės Martos Syrko paroda „Skulptūros“

Ukrainietė fotomenininkė Marta Syrko savo paroda „Skulptūros“ siekia parodyti Ukrainos karius naujoje šviesoje ir pakeisti visuomenės požiūrį į neįgaliuosius Ukrainoje. Pasak jos, parodoje vaizduojama žiauri realybė, nes vis daugiau jaunų ukrainiečių iš fronto grįžta palūžę. M. Syrko teigimu, Ukraina kaip valstybė turi imti radikalių pokyčių, kad užtikrintų šiems karo veteranams orų gyvenimą.

Kalbėdama apie tokios parodos idėją, menininkė prisimena, kaip pirmą kartą įžengė į Luvro muziejų Paryžiuje ir vaikščiodama po galeriją žavėjosi klasikinėmis senovės Graikijos ir Romos skulptūromis. „Kai kurioms iš jų trūko dalies veido, viena neturėjo rankų. Šie paminklai yra neįkainojami ir labai trapūs. Tas pats pasakytina ir apie žmones“, – pristatydama parodą teigia M. Syrko.

Savo kūryboje įvairias technikas naudojanti menininkė tyrinėja meno istorijos, socialinių problemų ir žmogaus kūno sąsajas. Tokiu būdu ji meta iššūkį įprastinei grožio sampratai ir pabrėžia žmogiškosios patirties įvairovę ir sudėtingumą.

Parodos atidarymas – 2024 m. birželio 5 d. 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas). Atidarymo renginys yra viešas ir nemokamas. Atidaryme dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas dr. Paulius Saudargas. Fotografijų paroda „Skulptūros“ veiks iki 2024 m. gruodžio 29 d.

Parodos organizatorius – Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Parodos globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas dr. Paulius Saudargas.